kommentieren (7)
Kommentare
-
Gdzie można je kupić? Czy można je będzie kupić w lipcu/ sierpniu 2008?
-
Wyjasnienie co do pewnych szczegółów projektu monety. Całość monety projektował p. Robert Kotowicz, ale projekt z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej wykonał młody artysta - student Warszawskiej ASP Witold Nazarkiewicz, którego znam osobiście i oglądałam tę jego pracę.
-
Wielkie Gratulacje dla Mennicy Państwowej i p. Roberta Kotowicza za kazimierską monetkę i projekt. Szczególnie rewers jest piękny z herbem Kazimierza Dolnego wpisanym w zachodnią fasadę kazimierskiej Fary (są nawet blendy zwieńczone arkadowymi konchami). Interesujący także awers z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej (w edykułach czytelne sylwetki Chrystusa Salwatora Mundi i Matki Boskiej jako Królowej Nieba). Przyznam, że z pewnym niepokojem oczekiwałem na emisję „dukata kazimierskiego”, ale teraz mogę powiedzieć „dla mnie bomba!”. Wróżę wielkie powodzenie monecie wśród kolekcjonerów – myślę, że za rok „4 Kazimierze” będą wartości 2-3 „Zygmuntów Augustów”.
Anna Ewa Soria,
kommentieren
Hinzufügen von Kommentar
Kommentar wird geladen. Diese Seite nicht erfrischen.
hinzugefügte Kommentare (7)
-
Scarlett (gość)Gdzie można je kupić? Czy można je będzie kupić w lipcu/ sierpniu 2008?
-
Magda (gość)Wyjasnienie co do pewnych szczegółów projektu monety. Całość monety projektował p. Robert Kotowicz, ale projekt z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej wykonał młody artysta - student Warszawskiej ASP Witold Nazarkiewicz, którego znam osobiście i oglądałam tę jego pracę.
-
andrzej-pawlow (gość)Wielkie Gratulacje dla Mennicy Państwowej i p. Roberta Kotowicza za kazimierską monetkę i projekt. Szczególnie rewers jest piękny z herbem Kazimierza Dolnego wpisanym w zachodnią fasadę kazimierskiej Fary (są nawet blendy zwieńczone arkadowymi konchami). Interesujący także awers z fragmentem attyki Kamienicy Celejowskiej (w edykułach czytelne sylwetki Chrystusa Salwatora Mundi i Matki Boskiej jako Królowej Nieba). Przyznam, że z pewnym niepokojem oczekiwałem na emisję „dukata kazimierskiego”, ale teraz mogę powiedzieć „dla mnie bomba!”. Wróżę wielkie powodzenie monecie wśród kolekcjonerów – myślę, że za rok „4 Kazimierze” będą wartości 2-3 „Zygmuntów Augustów”.
-
Gucio (gość)A kto to organizuje ? Muzeum ? Urząd Miasta ? Bank w Kazimierzu ? A te 40 i 400 to kiedy się pojawią,razem z 4 ? Z tekstu też nie wynika -jaki jest nakład 4 ?
-
a.k. (gość)..oby tylko moneta(żeton) nie wyglądała jak nazwa...pomysłodawcy bądż co bądż świetnego pomysłu nie natrudzili się nad fajną nazwą,mam nadzieję że natrudzili się nad monety wyglądem.