Biuro Turystyczne Quo Vadis
Beschreibung des Objekts
Biuro Turystyczne Quo Vadis w Kazimierzu Dolnym. Quo Vadis to bardzo ważne pytanie w turystyce. Aby nie błądzić i nie wyważać otwartych już wcześniej drzwi dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś kto zajmuje się tym profesjonalnie. Biuro Turystyczne Quo Vadis działa od 1996 r. Jest to biuro rodzinne, prowadzone przez małżeństwo doświadczonych przewodników Gabrielę i Józefa Czerwiec. Turystyka jest naszą pasją i sposobem na życie. Chętnie udostępnimy naszą wiedzę, doświadczenie i rozległe kontakty, aby pomóc w realizacji Waszych turystycznych planów. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie i rozległą wiedzę Gabriela i Józef Czerwiec napisali scenariusz i tekst do dwóch albumów-przewodników o zabytkowych kościołach z naszego regionu: Fary w Kazimierzu Dolnym (wydawnictwo Epigraf, Łódź 2002 r.) oraz Sanktuarium MBRŁ w Janowie Lubelskim (wydawnictwo Epigraf, Łódź 2003 r.) Nasze biuro spełnia wszystkie wymogi ustawy o turystyce. Posiadamy zezwolenie Wojewody Lubelskiego...
+ vollständige Beschreibung lesenBiuro Turystyczne Quo Vadis w Kazimierzu Dolnym.
Quo Vadis to bardzo ważne pytanie w turystyce. Aby nie błądzić i nie wyważać otwartych już wcześniej drzwi dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś kto zajmuje się tym profesjonalnie. Biuro Turystyczne Quo Vadis działa od 1996 r. Jest to biuro rodzinne, prowadzone przez małżeństwo doświadczonych przewodników Gabrielę i Józefa Czerwiec. Turystyka jest naszą pasją i sposobem na życie. Chętnie udostępnimy naszą wiedzę, doświadczenie i rozległe kontakty, aby pomóc w realizacji Waszych turystycznych planów.
Wykorzystując swoje bogate doświadczenie i rozległą wiedzę Gabriela i Józef Czerwiec napisali scenariusz i tekst do dwóch albumów-przewodników o zabytkowych kościołach z naszego regionu: Fary w Kazimierzu Dolnym (wydawnictwo Epigraf, Łódź 2002 r.) oraz Sanktuarium MBRŁ w Janowie Lubelskim (wydawnictwo Epigraf, Łódź 2003 r.)
Nasze biuro spełnia wszystkie wymogi ustawy o turystyce. Posiadamy zezwolenie Wojewody Lubelskiego (nr 39/99) na prowadzenie działalności w zakresie organizacji turystyki, oraz jesteśmy ubezpieczeni na rzecz klienta na wypadek nie wywiązania się z warunków zawartej umowy (Gwarancja Ubezpieczeniowa w T.U. i R. AXA S.A.) Dzięki temu nasze biuro figuruje w centralnym rejestrze organizatorów turystyki pod numerem 01192 oraz w rejestrze organizatorów turystyki w woj. lubelskim pod numerem 006.
Serdecznie zapraszamy.
Oto nasza oferta:
- usługi licencjonowanego przewodnika i pilota turystycznego,
- turystyka przyjazdowa do Kazimierza i okolic,
- wycieczki szkolne,
- pielgrzymki krajoznawcze,
- wycieczki, szkolenia, imprezy integracyjne dla firm i grup,
- turystyka aktywna,
- rezerwacje usług innych podmiotów.
Usługi licencjonowanych przewodników i pilotów.
Biuro Turystyczne Quo Vadis działa od 1996 r. Założone zostało przez małżeństwo doświadczonych przewodników Gabrielę i Józefa Czerwiec. W latach 1994-2008 Józef Czerwiec pełnił funkcję prezesa zarządu koła przewodników przy Oddziale PTTK w Kazimierzu Dolnym. Posiadając także uprawnienia instruktora przewodnictwa PTTK organizował i prowadził liczne szkolenia i zebrania dla przewodników turystycznych i nauczycieli. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie i rozległą wiedzę Gabriela i Józef Czerwiec napisali scenariusz i tekst do dwóch albumów-przewodników o zabytkowych kościołach z naszego regionu: Farze w Kazimierzu Dolnym (wyd. Epigraf, Łódź 2002 r.) oraz Sanktuarium MBRŁ w Janowie Lubelskim (wydawnictwo Epigraf, Łódź 2003 r.)
Z naszym biurem współpracuje wypróbowana grupa przewodników, którzy zapewniają wysoki poziom świadczonych usług wówczas, gdy nie możemy osobiście być do dyspozycji wycieczki.
W ramach usług przewodnika pomagamy w organizacji wycieczki układając optymalny program zwiedzania, dokonując wszystkich niezbędnych rezerwacji ( w tym także noclegów i wyżywienia) oraz czuwamy nad sprawną realizacją programu wycieczki.
Oferujemy kompleksową obsługę przewodnicką na obszarze:
- Kazimierza Dolnego i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego,
- Nałęczowa, Wąwolnicy i Wojciechowa,
- Puław, Gołębia i Janowca,
- Czarnolasu, Zwolenia i Sycyny („Szlak Jana Kochanowskiego”),
- Kozłówki i Lubartowa,
- Lublina i Majdanka,
- Zamościa, Roztocza i Roztoczańskiego Parku Narodowego,
- Poleskiego Parku Narodowego,
- Chełma i Szlaku Nadbużańskiego,
- Sandomierza i okolic,
- Gór Świętokrzyskich i Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Turystyka przyjazdowa.
Polecamy nasze usługi w zakresie turystyki przyjazdowej. Możemy zorganizować całą wycieczkę, szkolenie, konferencję lub imprezę integracyjną (oprócz autokaru, gdyż ten korzystniej jest wynająć w mieście, z którego Państwo przyjedziecie). Pracując na miejscu najlepiej bardzo dobrze znamy tutejszą bazę turystyczną i mamy stałych, sprawdzonych współpracowników. Jako stały klient w tutejszych restauracjach czy pensjonatach jesteśmy w stanie wynegocjować korzystniejsze ceny. Wystarczy do nas zadzwonić, podać swoje wymagania, a my na miejscu dokonamy niezbędnych rezerwacji, ułożymy optymalny program zwiedzania i zapewnimy fachową obsługę przewodnicką. Zamawiając wycieczkę bezpośrednio u nas, omijacie Państwo pośredników i w ten sposób obniżacie koszty wycieczki.
Pielgrzymki krajoznawcze.
Miejsca kultu religijnego mają przeważnie bardzo bogatą historię i obfitują w zabytki architektury, kultury i sztuki. Dlatego na pielgrzymkę warto pojechać z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu cel religijny wyjazdu można uzupełnić o walory turystyczno-krajoznawcze. Prowadzący Biuro Turystyczne Quo Vadis Gabriela i Józef Czerwiec są osobami wierzącymi w Boga i przewodnikami specjalizującymi się w tematyce sakralnej. Są autorami scenariusza i tekstu do przewodnika – albumu „Fara w Kazimierzu Dolnym” oraz „Sanktuarium MB w Janowie Lubelskim”. Dlatego w ofercie Biura Turystycznego Quo Vadis szczególne miejsce zajmuje propozycja pielgrzymek turystyczno-krajoznawczych, w których każdy znajdzie dla siebie coś dla duszy, umysłu i ciała.
Specjalna oferta dla szkół.
W trakcie wycieczki w nasze strony można wykorzystać ogromny potencjał przyrodniczy i kulturowy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Jako nauczyciel opracowałem konspekty lekcji w terenie i muzeach, w trakcie których można zrealizować konkretne hasła z programu nauczania: geografii, biologii, ochrony środowiska, j. polskiego, historii, architektury. W czasie wycieczki, lekcji w terenie czy w muzeum, uczeń przyswaja wiele treści i umiejętności w sposób ciekawy i przyjemny, a efekty procesu nauczania są znacznie większe niż podczas zwykłej lekcji w klasie. Dlatego lekcje w terenie i w muzeach stały się specjalną ofertą naszego biura skierowaną do wycieczek szkolnych. Do prowadzenia powyższych lekcji została specjalnie przygotowana kadra przewodników-nauczycieli dzięki czemu nie wymaga to od nauczycieli przyjeżdżających ze swoimi uczniami żadnego innego zaangażowania niż pełnienie funkcji opiekuna. Oprócz opracowanych już tematów grupa nauczycieli-przewodników może na wcześniejsze zamówienie przygotować dowolną lekcję związaną tematycznie z dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
Oferujemy:
- prowadzenie ścieżkami dydaktycznymi po Kazimierskim Parku Krajobrazowym oraz po Roztoczańskim i Poleskim Parku Narodowym
- prowadzenie i opracowywanie lekcji w terenie i w muzeach, realizujących konkretne hasła programu nauczania z: geografii, biologii, historii, j. polskiego, architektury i ochrony środowiska, tematycznie opartych na ogromnym potencjale przyrodniczym i kulturowym Kazimierskiego Parku Krajobrazowego,
-biograficzne lekcje muzealne w miejscach, w których żyli i tworzyli: S. Żeromski, B. Prus, J. Kochanowskii M .Kuncewiczowa,
- organizację i prowadzenie wielodniowych imprez o charakterze turystyczno-dydaktycznym (wycieczki szkolne, „zielone szkoły“, rajdy, biwaki itp.)
-gry miejskie i terenowe,
- turystyka aktywna – rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, parki linowe, paintball.
Na literackim szlaku.
Wykorzystując wyjątkowo bogate dziedzictwo kulturowe Kazimierza Dolnego i okolic przygotowaliśmy szereg zajęć tematycznych, które w ciekawy i przystępny sposób mogą uzupełnić wiedzę każdego ucznia. Poniżej przedstawiamy przykładowe tematy takich zajęć.
Życie i twórczość M. Kuncewiczowej i jej związki z Kazimierzem Dolnym – lekcja w „Kuncewiczówce”.
Życie i twórczość St. Żeromskiego i jego związki z Nałęczowem – lekcja w „Chacie Żeromskiego” w Nałęczowie.
Spacer po Nałęczowie szlakiem St. Żeromskiego – lekcja w terenie.
Życie i twórczość B. Prusa i jego związki z Nałęczowem – lekcja w „Muz. B. Prusa” w Nałęczowie.
Spacer po Nałęczowie szlakiem B. Prusa – lekcja w terenie.
„Nałęczów literacki” czyli spacer po Nałęczowie szlakiem B. Prusa, St. Żeromskiego i Ewy Szelburg Zarembiny – lekcja w terenie.
„Puławy – polskie Ateny” czyli kolonia artystyczna na dworze książąt Czartoryskich w Puławach – lekcja w terenie w zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach.
Życie i twórczość J. Kochanowskiego i jego związki z regionem – lekcja w „Muz. J. Kochanowskiego” w Czarnolesie.
„Szlakiem J. Kochanowskiego” czyli wycieczka na trasie: Sycyna – Czarnolas – Zwoleń.
Lekcje w terenie i w muzeach. Wybrane tematy.
„Tajemnice wymarłego świata” – lekcja peleontologiczna w Muz. Przyrodniczym na wystawie o skamieniałościach morza kredowego.
Warsztaty paleontologiczne – zajęcia terenowe w dawnych kamieniołomach opoki wapiennej, polegające na poszukiwaniu oraz identyfikacji skamieniałości morza kredowego.
Współczesne procesy geomorfologiczne w wąwozach lessowych – lekcja w terenie w wąwozie „Norowy Dół”.
Charakterystyka lessów i procesy suffozyjne - lekcja w terenie w wąwozie „Norowy Dół”.
Analiza profilu geologicznego wzdłuż wąwozu Norowy Dół - lekcja w terenie w wąwozie „Norowy Dół”.
Zasady krążenia wód podziemnych na przykładzie zjawisk hydrologicznych występujących w wąwozach okolic Kazimierza Dolnego - lekcja w terenie w wąwozie „Norowy Dół”.
Dostosowanie roślinności do warunków siedliskowych na przykładzie flory wąwozów lessowych - lekcja w terenie w wąwozie „Norowy Dół”.
Rośliny i zespoły roślinne na obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – lekcja w Muz. Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym.
Dlaczego dzielimy krainy geograficzne na mniejsze jednostki czyli metodologia podziału fizycznogeograficznego - lekcja w terenie na granicy Płaskowyżu Nałęczowskiego i Równiny Bełżyckiej.
Wisła, królowa polskich rzek – lekcja w Muz. Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym.
Grodarz jako przykład rzeki krasowej - lekcja w terenie w dolinie Grodarza.
Pomiar wielkości przepływu rzeki – warsztaty terenowe w dolinie rzeki.
Elementy doliny rzecznej jako efekt pracy rzeki – lekcja w terenie w dolinie dowolnej rzeki.
Jak chronimy środowisko na obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego? – lekcja w Muz. Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym.
„Judaiki” czyli srebra kultowe i użytkowe na tle religii i tradycji żydowskich – lekcja w Muz. Złotniczym w Kazimierzu Dolnym.
Szlakiem religii, kultury i tradycji kazimierskich Żydów – lekcja w terenie.
Symbolika macew i zwyczaje pogrzebowe Żydów – lekcja w terenie na cmentarzu żydowskim w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierz „Mekką” malarzy czyli szlakiem tradycji artystycznych – lekcja w terenie.
Plener malarski – warsztaty artystyczne w Kazimierzu Dolnym.
Wycieczka szlakiem stylów w architekturze i sztuce – lekcja w terenie.
„Kazimierz perłą polskiego renesansu” czyli wycieczka szlakiem zabytków epoki renesansu – lekcja w terenie.
Puławy kolebką muzealnictwa polskiego – lekcja w Muz. Czartoryskich w Puławach.
„Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów” czyli spacer szlakiem egzotycznego drzewostanu w historycznym ogrodzie romantycznym założonym przez księżnę Izabellę Czartoryską – lekcja w terenie.
Ścieżki dydaktyczne - przykłady.
Po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - trasa: Wąwóz Plebanka, Albrychtówka, Męćmierz, kamieniołomy.
Trasa piesza pokazująca walory Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz warsztaty paleontologiczne w kamieniołomach wapieni i w Muz. Przyrodniczym:
Spotkanie z przewodnikiem na rynku i dojście do wąwozu „Plebanka” który jest rozległym systemem głębokich rozcięć erozyjnych będących ostoją unikalnej roślinności i dzikiej zwierzyny. Na trasie stanowiska obserwacyjne z wykładami: formy suffozyjne jako stadium inicjalne wąwozów, osuwisko jako przykład ruchów masowych, odrębność świata roślin i zwierząt w wąwozach jako przykład dostosowania do siedliska.
Po wyjściu z wąwozu na wierzchowinę stanowisko obserwacyjne na granicy krain geograficznych (mezoregionów W. Lubelskiej) i wykład na temat zasad regionalizacji fizycznogeograficznej.
Dojście na punkt widokowy na „Albrychtówce” (ze wzgórza b. ładny widok na Męćmierz, wioskę rybacką z XVw.- żywy skansen z odnowioną zabytkową zabudową wiejską, przerobioną na domki letniskowe oraz na dolinę Wisły, zamek w Janowcu i Równinę Radomską, a także rezerwat ptasi „Krowią Wyspę” z lęgowiskami wielu gatunków ptactwa, gdzie ciekawostką ornitologiczną jest stanowisko ostrygojada), gdzie wykład na temat roślinności kserotermicznej i wapieniolubnej oraz przełomowej Doliny Wisły i rezerwatu „Krowia Wyspa”.
Dojście do doliny Wisły i do kamieniołomów, gdzie rozpoczynamy poszukiwanie skamieniałości morza kredowego pod kierunkiem osoby prowadzącej warsztaty. Wykład o powstawaniu skał wapiennych oraz o skamieniałościach.
Ze znalezionymi skamieniałościami przechodzimy wałem nadwiślańskim do Muz. Przyrodniczego, gdzie na wystawie Tajemnice wymarłego świata” dokonujemy identyfikacji znalezionych skamieniałości.
Po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - trasa: Wąwóz Korzeniowy Dół, Wąwóz Norowy Dół.
Trasa piesza pokazująca walory Kazimierskiego Parku Krajobrazowego:
Spotkanie z przewodnikiem na rynku i dojście ulicami Lubelską, Szkolną i Doły do wąwozu Korzeniowy Dół, który jest unikalną głębocznica lessową o pionowych ścianach wys. 5-7m, na których niesamowite kształty tworzą splątane korzenie drzew. Na miejscu wykład o powstaniu pokrywy lessowej i jej właściwościach oraz jak powstaje głębocznica.
Przejście wierzchowiną Płaskowyżu Nałęczowskiego i zejście wąwozem Norowy Dół, który jest rozległym systemem głębokich rozcięć erozyjnych będących ostoją unikalnej roślinności i dzikiej zwierzyny. Na trasie stanowiska obserwacyjne z wykładami: formy suffozyjne jako stadium inicjalne wąwozów, osuwisko jako przykład ruchów masowych, odrębność świata roślin i zwierząt w wąwozach jako przykład dostosowania do warunków siedliskowych, stożek napływowy u wylotu wąwozu jako przykład akumulacji materiału erodowanego w wąwozie.
Dojście do doliny Wisły na ul. Puławską i zwiedzanie Muz. Przyrodniczego, a tam lekcje na wystawach stałych: „Przełomowa Dolina Wisły”, „W wąwozach lessowych”, „Tajemnice wymarłego świata” (skamieniałości morza kredowego), „Kazimierski Park Krajobrazowy”, „Formacje roślinne KPK” oraz mrowisko, pasieka pszczela i akwarium z rybami z Wisły.
Po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - trasa: Wąwóz Małachowskiego, Kuncewiczówka, Czerniawy, Cmentarz Żydowski.
Trasa piesza pokazująca walory Kazimierskiego Parku Krajobrazowego:
Spotkanie z przewodnikiem na rynku i dojście ulicami Browarną, Nadrzeczną i Małachowskiego do Wąwozu Małachowskiego.
przejście Wąwozem Małachowskiego na wierzchowinę Płaskowyżu Nałęczowskiego do Muz. Marii i Jerzego Kuncewiczów
pomnik Juliusza Małachowskiego,
zejście wąwozem lesowym (rozległe systemy głębokich rozcięć erozyjnych, będące ostoją unikalnej roślinności i dzikiej zwierzyny) do Czerniaw
Cmentarz Żydowski (Nowy Kirkut) z pomnikiem „Ściana Płaczu” – opowieść o symbolice macew i zwyczajach pogrzebowych Żydów,
powrót ul. Czerniawy i Lubelską do Rynku.
Turystyka aktywna.
Rajdy piesze i rowerowe– wyjątkowo urozmaicony teren w okolicy Kazimierza Dolnego z przełomową doliną Wisły i dolinami jej dopływów, wąwozami, lasami, naturalną i unikalną przyrodą, licznymi punktami widokowymi, bogatym dziedzictwem kulturowym oraz dobrze rozwiniętą siecią oznakowanych szlaków pieszych i rowerowych szczególnie sprzyja organizacji rajdów pieszych i rowerowych.
Spływy kajakowe– organizujemy spływy w dolinie rzek:
Chodelki – jest to mała rzeka na południe od Kazimierza Dolnego. Jest płytka i dzięki temu bezpieczna dla osób, które nie umieją pływać. Nurt rzeki jest spokojny z licznymi meandrami, a dookoła urokliwa przyroda. Można podziwiać rezerwat geologiczno–florystyczny „Skarpa Dobrska”.
Wieprza - jest to średnia rzeka na północ od Kazimierza Dolnego. Jest miejscami płytka i miejscami głęboka. Nurt rzeki jest przeważnie spokojny. W korycie rzeki liczne wyspy i meandry, a dookoła łęgi i błonia nadrzeczne. Można podziwiać liczne gatunki ptactwa.
Wisły – jest to największa rzeka w Europie Środkowej i Zachodniej w tak małym stopniu uregulowana. Jej naturalne, dzikie koryto to wspaniałe tereny siedliskowe dla licznych gatunków roślin i zwierząt, które w trakcie spływu można podziwiać. Liczne wyspy z piaszczystymi plażami, łęgi wiklinowo-topolowe, starorzcza oraz liczne gatunki ptactwa wodnego są dodatkową atrakcją. Można podziwiać rezerwat „Krowia Wyspa”, urokliwą wioskę Męćmierz, zamek w Janowcu oraz wyjątkową panoramę Kazimierza Dolnego od strony Wisły.
Parki linowe i poligony paintball– w Kazimierzu i okolicy istnieje możliwość zorganizowania zabawy w parku linowym lub na poligonie paitall.
Gry terenowe.
Gra miejska w Kazimierzu Dolnym.
Uczniowie podzieleni zostają na 4 grupy. Każda z grup otrzymuje szczegółowy plan miasta z zaznaczonymi różnymi trasami i obiektami do odnalezienia. Przy każdym obiekcie należy wykonać określone polecenia.
Zabawę dzielimy na 3 etapy:
wprowadzenie i podział na grupy,
wykonanie zadania w terenie,
prezentacja wyników, omówienie i ocena pracy.
Grę można realizować w różnych wariantach czasowych dowolnie ustalając długość trasy, ilość obiektów do odszukania oraz poleceń do wykonania.
Gra terenowa w wąwozach w okolicach Kazimierza Dolnego.
Uczniowie podzieleni zostają na 4 grupy. Każda z grup otrzymuje szczegółowy mapę topograficzną z zaznaczonymi różnymi trasami i obiektami do odnalezienia. Przy każdym obiekcie należy wykonać określone polecenia.
Zabawę dzielimy na 3 etapy:
wprowadzenie i podział na grupy,
wykonanie zadania w terenie,
prezentacja wyników, omówienie i ocena pracy.
Grę można realizować w różnych wariantach czasowych dowolnie ustalając długość trasy, ilość obiektów do odszukania oraz poleceń do wykonania.
Ostatni punkt gry terenowej(prezentacja wyników, omówienie i ocena pracy) można zrealizować przy ognisku z kiełbaskami łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym.
Serdecznie zapraszamy!