kommentieren
hinzugefügte Kommentare (5)
-
Raczej drugie naczynie ze spalonymi kośćmi zmarłego... Rzymskie monety na tych terenach to dopiero jakieś 500 lat później. Ale i tak - szkoda!
-
w tym naczyniu były własnie te monety i zapinki rzymskie
-
Niestety, masz rację! Niespełna rok temu także w Żmijowiskach jakiś poszukiwacz penetrujący linię okopów wojennych rozkopał i zniszczył grób ciałopalny z wczesnej epoki żelaza. Pozostawił po sobie jedno rozbite naczynie ceramiczne - może uda się je zrekonstruować?... Szkoda reszty, szkoda zabytku!
-
Fajna zabawa. Uważajcie jednak na poszukiwaczy rabujących stanowiska archeologiczne. Jest ich w Polsce wielu. Rozpisuja sie po forach co gdzie mozna przywłaszczyć. Interesuja ich fanty, które moąna sprzedać. Odtatnio Policja capnęła gostka sprzedającego monety i zapinki rzymskie.
-
Dla ścisłości: odkryć dokonano podczas badań wykopaliskowych prowadzonych w miejscu, gdzie będzie budowana kolejna rekonstrukcja słowiańskiego domostwa. Badania te zakończono 14 sierpnia. Natomiast Warsztaty Archeologii Doświadczalnej rozpoczęto 16 sierpnia - potrwają one do 22 sierpnia. Kolejne, ostatnie już w tym roku, spotkanie z "archeologią żywą" na Grodzisku Żmijowiska dopiero 18 - 19 września.