kommentieren
hinzugefügte Kommentare (9)
-
Zdjecia mowia same za siebie. Dobrze sie bawia. Wsrod uczestnikow doswiadczeni fachowcy. Czy to jest sklad komisji? Co tam robia niektorzy szczegolnie pewna pani co to swietnie dyrektorowala liceum. Wtedy osiagnelo wyzyny po czym zbiknelo...
-
Szanowna Redakcjo! Pani Dyrektor Szkoły w Dąbrówce nazywa się Marzena Sypuła, a nie Sykut! A wtrącając swoje trzy grosze do dyskusji o oświacie - może władze pochylą się nad żłobkiem w Kazimierzu?
-
Dziękujemy za uwagę, a Panią Dyrektor przepraszamy za pomyłkę.
-
-
przerost formy nad treścią ("zawartością")
-
Szkoła może i będzie nowoczesna, ale podejście niektórych nauczycieli dalej tkwi w poprzedniej epoce...
-
Liceum to dobry pomysł, ale jest jeden podstawowy jego mankament - brak jakiegokolwiek internatu czy bursy, a to podstawa. Gdyby stworzyć zaplecze mieszkaniowe (np. na poddaszu nowej szkoły), zapewne liceum kazimierskie stałoby się atrakcją dla młodzieży spoza gminy, zwłaszcza klasy o profilach artystycznych czy medialnych. Wiem jak to było przy okazji Kolegium Sztuk Pięknych, ponieważ miałam okazję przez dwa lata tam pracować. Studenci najbardziej borykali się z problemem mieszkań. Znalezienie stancji w przyzwoitej cenie graniczyło z cudem, a te kilka pokoi, które były na piętrze budynku kolegium, nie spełniały podstawowych standardów - zimno i wilgotno, a to nie były warunki sprzyjające nauce. Jednak ta droga myślenia o przyszłości gminy jest jak najbardziej dobra, zwłaszcza ze względu na tradycje artystyczne. Ważne żeby zacząć ten pomysł realizować, ale mieć na uwadze powołanie jakiegoś mini-internatu (może strażnica?)
-
Istna fantazja... Proszę zejść na ziemię. Popatrzeć najpierw jak się mają klasy z internatami czy artystyczne np. w Nałęczowie i kreować nam wizje od razu z mankamentami. Proszę też się zastanowić ileż to uczniów gnać będzie do szkoły średniej w Kazimierzu o profilu medialnym. Rozumiem, że praktyki mieli by gdzie na blogu?
-
-
" Moja sugestia jest taka, żeby pozostawić na razie w niezmienionej formie szkoły i dać rodzicom jeszcze poczucie stabilizacji dopotąd, dopokąd nie będą w nich pracować dzieci i nauczyciele, a szkoła nie okrzepnie, bo na razie to jest wszystko w planach - postulowała Marzena Sykut dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce."
Dać poczucie, to nie pewność. To, oddalenie problemu . Żyjmy w świecie ułudy. -
Kazimierzanko przypomnę tylko, że gdy nascie lat temu ktoś inny wprowadzał reformę oświaty również ludzie byli niezadowoleni. Miałaś okazję doświadczyć tego czym jest gimnazjum i co ze sobą niesie?
-
Fiu fiu he he, a czy w historii Polski ktoś zmienił system edukacji z roku na rok! Nie słyszałam, żeby gdziekolwiek na świecie coś się wydarzyło. Proszę o oświecenie i informację.
-
@Ania Informuję, że w 1999 we wrześniu dzieci poszły do nowego modelu szkół a głosowanie odbyło się 25 lipca 1998 roku czyli o ROK WCZEŚNIEJ. Oświecę cię również, że od tego czasu wszyscy chcieli likwidacji tego gniota a kilka partii (nie tylko PIS) ma to zapisane w swoim programie. Poza tym, podobnie jak wprowadzenie gimnazjum tak i wygaszanie ma trwać kilka lat.
-
-
A mi się tam wszystko podoba! Za oknem taka piękna pogoda. Dlaczego każdy ciągle tylko narzeka?! Niech pis zmienia dajmy im się wykazać.
-
PIS wprowadza ten burdel w oświacie na siłę i tak szybko żeby zdążyć na rok przed wyborami samorządowymi. Wtedy podpalą Polskę lokalną, każdą gmine i każde miasto. Pewnie wierzą, że ludzie wybiorą innych na prezydentów i burmistrzów. Wszędzie przecież będą zli nauczyciele, wkurzeni rodzice nowymi książkami, podręcznikami i niedoróbkami w nauczaniu. Do tego jeszcze zmienione lokalizacje szkół w miastach a na wsiach zwolnienia, bo przecież zabierają 10% dotacji czyli cały rocznik do szkół średnich. Żal mi dzieci i przyszłych pokoleń i Polski.