kommentieren
hinzugefügte Kommentare (276)
-
A Komisja Oświaty co na to? Pewnie ma takie dane, powinna mieć! Trzeba ludziom jasno to wytłumaczyć! Beacie wyszło ponad milion, a mnie "obiło sie o uszy", że ponad 4mln. Może się mylę Beatko?
-
Beata - skąd Ci się wzięło 1 mln 200tys. Może jaśniej!
A może ktoś z urzędu przedstawi dane dotyczące finansowania szkolnictwa w gminie. Ile wynoszą dotacje gminne dla poszczególnych szkół w Dąbrówce, Rzeczycy, Bochotnicy ile w Kazimierzu, ile konkretnie na jedno dziecko.
Dopiero wtedy będzie wiadomo czy to mało czy dużo! -
jest przykre i smutne, ze wladze szukaja oszczednosci nie tam gdzie powinni.
-
Ale wcale nie dokłada nie wiadomo ile. Na ostatnim spotkaniu podawali ile. Wyszło mi jakies milion 200 tysięcy, czyli tyle ile gmina Markuszów, która ma czterokrotnie niższy budżet. I dla wójta Rozwałki to normalne. A ostatnia szkoła, którą zamknął nie miała 10 uczniów i nie zrobił niczego bez konsultacji z mieszkańcami.
-
Moim zdaniem wszystko jest ważne, oczyszczalnia, szkoły, drogi, przedszkole, remonty, zabytki, turystyka, reklama....można tak wyliczać i licytować się co ważniejsze. Punk widzenia zależy od punktu siedzenia!
Dodam, że nie głosowałam na Waszego burmistrza i nie jadłam Grześków. -
Droga Beato- zgadzam się z Tobą. Finansowanie oświaty jest zadaniem gminy, ale obowiązkiem jest również rozsądne finansowanie i racjonalne gospodarowanie budżetem. Gmina oczywiście dokłada do szkół - drugi raz tyle albo i więcej niż subwencja. I dokładać musi. Mnie chodziło o to, aby znależć oszczędności i to jest możliwe. Proszę przeczytaj moją wypowiedź uważnie.
-
droga mieszkanko, a wiesz na ile starczy dla szkół pieniędzy, które burmistrz przeznaczy na modernizację zmodernizowanej niedawno oczyszczalni? Finansowanie oświaty jest zadaniem gminy, i to jest obowiązek Duni a nie jego prawo!!! A skoro się tego bał mógł nie kandydować, poza tym oszukiwał nas, że nie bedzie nic zmieniał w szkołach. Ja nie rozumiem, skoro wszystkie gminy w powiecie, ba! w całej Polsce dokładają do szkół to Kazimierz co? Jest lepszy? I nie jestem nauczycielką
-
jedno jest pewne Dunia przed wyborami zagrał sprytnie a teraz wszyscy co na niego głosowali po co to larum zaślepienie przed wyborcze czy słód batoników przysłonił myślenie.Pan Dunia zaczął rotacje w szkoąłch w gminach gdzie dostał dosyć wysokie poparcie proponuje wrócić do jego wypowiedzi przed wyborami zamieszczanymi na portalu - śmiechu warte dziwie sie naiwnosci ludzkiej macie co chcieliście najlepsze przed Nami , dobrze że kttoś poruszył też sprawę sesji i sprawozdań a plany zagospodarowania przestrzennego a teraz się dziwicie że Pan Dunia traktuje miasto jak swój folwark a jak ma jak ma społeczne przyzwolenie nie wspominając o radzie ileu nma radnych swoich zrobi co zechce , poza tym on juz dzieci wykształcił .
-
Magdy, Moniki i inne nauczycielki. Wy też walczycie o swoją pracę. Wam wszystko, jedno ile kosztuje kształcenie i niech gmina dołoży - wiecej wiecej coraz więcej...Niech nie robi problemu, 9-10 tys. i jeszcze więdej na jednego ucznia. Ale to są nasze pieniądze i powinny być racjonalnie wydawane.
Rozumiem, że fajnie się pracuje mając w klasie 10 dzieciaków czy 15 niż np 25. Ale to kosztuje!!!
Uważam że klasa do 25- 28 uczniów (biorąc codzienną absencje 3 osoby)jest NORMALNĄ klasą. -
Nigdy na niego nie zagłosuję, bo czuję się oszukana. Kiedyś on sam zasmakuje co znaczy zostać bez pracy . Los się mści.
-
Zgadzam sie z Magdą. Burmistrz myśli przede wszystkim o sobie i o swoich kolezkach oczywiście . Niestety nie o swoich wyborcach do grona których tez należałem. Ludzie nie dajcie się omamić temu Panu . Dziś jest mi bardzo wstyd i połykam swoją pomyłkę. Nigdy już na niego nie zagłosuję!!!!
-
Oświata jest bardzo ważna, to jak dzieci będą funkcjonowały w społeczeństwie i to jakimi będą ludźmi. Małe klasy dają większe mozliwości rozwoju dzieci. Powinnismy się z tego cieszyć. Większośc gmin dokłada do szkół i nikt nie robi z tego problemu. Burmistrz kłamie , oszukuję i kręci- ot cała jego polityka. Na dodatek na siłe robi z siebie" bohatera"mówiąc jak bardzo broni szkół, a prawda jest taka, że chce ich upadku teraz, żeby za cztery lata nikt tego nie pamietał. Jest niewiarygodny i to sie na nim zemści.
-
Burmistrz traktuję Gminę jak własny folwark. Zapomina, że to ludzie go wybrali a on ich oszukał. Jestem pewien,że to się na nim zemści
-
ida - skąd wziąć brakującą sumę, skoro roczna subwencja przekazywana na jednego ucznia wynosi ok. 4,6 tys. zł. A koszt utrzymania ucznia sięga nawet 10 tys. rocznie? Resztę dopłaca Gmina, często kosztem innych też nie mniej ważnych inwestycji.
Koszty utrzymania szkół wciąż rosną i będą rosnąć (dzieci coraz mniej, klasy 9 -10 osobowe lub kilkunastoosobowe ( np 13) i stąd nadmiar zatrudnienia)
Wiadomo nauczyciele walczą o swoje "być albo nie być"...Połączenie dwóch malutkich klas i już jeden etat mniej i więcej sal na naukę. W miastach np w Puławach w państwowych szkołach nie ma dwóch równoległych klas po 9- 10 osób, ale jest jedna np 20 lub 25 osobowa.
Wiem trudne! Małe środowisko, obietnice wyborcze i Bóg wie co! Układy!
Ale w innych zawodach nikt by się nie zastanawiał, potrzebna jest zdrowa "reforma", a nie "szastanie" wspólnymi gminnymi pieniędzmi. -
Ludziska litości! Może pomożecie znaleźć w naszej miejscowości darczyńcę lub sponsora? Nawet w powiecie jest trudno o filantropa.Fundusze unijne pomału zaczynają topnieć! Komu będzie się chciało dotować szkoły? Kogo będzie na to stać?
-
Ludziska litości! W każdej dziedzinie życia są ludzie dobrze pracujący i partacze! Popatrzcie uważnie! Nie można uogólniać! Nie można a właściwie nie powinniśmy nikogo zaocznie osądzać. Polityka naszego państwa dąży do tego aby skłócić społeczeństwo, wtedy łatwiej przeprowadzić zamierzone plany. Nie dajmy się zwariować! Jeśli będziemy jednomyślni i konsekwentni w swoim postępowaniu możemy być siniejsi. To od nas wyborców a potem radnych /przez nas wybranych/ zależy co dla gminy będzie priorytetem OCZYSZCZALNIA CZY SZKOŁY?
-
A czy Państwo wiedzą ile wydaje się na jednego ucznia w ciągu roku?
Sa to kwoty nawet do 10 tys. Łatwo policzyć ile na miesiąc.
Stowarzyszenia poczyniły by znaczne oszczędności. Korzystały by z subwencji, darowizn itp. Tylko czy to nie odbije się na poziomie nauczania? Może ktoś podzieli sie doświadczeniami? -
Ale idzie odwilż
-
Fusy mi zamarzły, ot co.
Wyborco! -
Pani Anna Tuźnik nie ma racji również w kwestii zwalniania tzw. wybitnych nauczycieli gimnazjum. Pani O. "świetny" nauczyciel pozostawiała uczniów 10 minut przed końcem lekcji i wychodziła z klasy i biegła do autobusu. Pani P. również "świetny" nauczyciel, zawsze miała jakieś tematy do omówienia i zanim dotarła do klasy po dzwonku mijało 10 - 15 minut lekcji. Pan S. nieustannie prowadzący edukację medialną poprzez ciągłe oglądanie na lekcji filmów od Predatora po Piratów z Karaibów i kształtowanie wyobraźni uczniów dzięki tematom prac pisemnych typu: Suche majtki na dnie moża, czy wreszcie Pani Sz., która wychodziła z klasą na boisko i wystawiała swoją śliczna buzię do słońca w czasie lekcji. A co !!! Naprawdę wybitni pedagodzy !!!!
CHCE "POZAMIATAĆ " W TYM ROKU , ŻEBY ZA CZTERY LATA NIKT JUŻ NIE PAMIĘTAŁ. OBŁUDA , OBŁUDA,OBŁUDA I fAŁSZ, ŻE AŻ WSTYD!!!!!!!!!!